PROMOVARE ELECTORALĂ – Partidul Național Liberal – Filiala Bistrița-Năsăud, executată de SC Nicomar Ambience SRL, portal web: www.rovestea.ro, Cod mandatar financiar PNL BN 11200025
„Prim- ministrul Ludovic Orban a discutat telefonic cu reprezentanţi ai autorităţilor locale pentru găsirea soluţiilor urgente de protejare a producătorilor autohtoni ȋn contextul ȋnchiderii temporare a pieţelor care nu sunt ȋn aer liber.
Guvernul #PNL lucrează ȋn parteneriat cu autorităţile locale pentru ca producătorii locali să ȋşi poată vinde produsele, iar oamenii să le poată cumpăra ȋn continuare.
În acelaşi timp, premierul Orban le-a solicitat reprezentanţilor autorităţilor locale să comunice ȋn detaliu şi din timp măsurile adoptate ȋn combaterea pandemiei pentru ca producătorii să-şi poată adapta activitatea.
Mâine, 08.11.2020, la ora 11.00 se vor organiza ședințe la Prefecturi cu primarii din județ care au în administrare asemenea spații destinate comețului de produse agricole, pentru a se evalua situația concretă din fiecare UAT.
După aceste ședințe, se vor raporta Direcției Prefecturi măsurile dispuse în fiecare județ.”, a scris pe Facebook, Diana Morar, Secretar de Stat în Ministerul Justiției și candidat PNL Bistrița-Năsăux pentru Camera Deputaților.